• Ürün iade işlemini nasıl yapmalıyım?

Aşağıda yazılmış olan kriterler çerçevesinde ürün/ürünlerin iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde iade edilecek ürünün faturası, iade formu ve ambalajı ile aşağıda yazılı olan adrese gönderilmesi gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, yıkanmamış ve iade edilemeyen ürün kapsamında olmadığına emin olarak tüm aksesuarlarıyla birlikte, hangi kargo firmasıyla gönderiminiz sağlanmışsa (UPS Kargo veya PTT Kargo) aynı firma ile göndermeniz gerekmektedir.

Satın aldığınız ürün tarafınıza ulaştıktan sonra ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, ürün bedeli size iade edilir, ancak kargo bedeli iade edilmemektedir.

İADE ADRESİ: Karayolları Mah. Abdi İpekçi Cd. Toki Avrupa Konutları A32 Blok Kapı No: 34-M Daire No:55 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Eğer ürünün faturası kurumsal ise; iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir “İade faturası” ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, “İade faturası” kesilmediği takdirde tamamlanamaz.

İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden kargo gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

  • Hangi ürünler iade edilemez?

Ev Aksesuarları ürünleri ayıplı ve kusurlu ürünler kategorisine giriyor ise iade edilebilir. İadenin kabulü ürün iade nedeni ve ürün incelemesi yapıldıktan sonra iade olarak alınabilir. Takı ve aksesuar ürünlerini ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edebilirsiniz.

  • İade bedeli kredi kartıma ne zaman yansır?

İade bedeli, ürünlerin tarafımıza ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve neselievim.com’un bankanıza müdahale hakkı yoktur.

  • Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedel, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

  • İade işlemlerinde kargo bedelini kim ödüyor? 

İade işlemlerinizin kargo bedelini Neşeli Evim olarak bizler karşılamaktayız. Yukarıda yazılmış olan kargo firmaları ile ürünü iade edebilirsiniz. İlgili kargo firmasına kayıtlı olan müşteri kodumuzu vererek “alıcı ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.

Diğer sorularınız için lütfen “İletişim Formu“muzu doldurup bize iletiniz.